برگزاری بازی ایران-کره با حضور تماشاگر با مجوز AFC

فدراسیون فوتبال در تلاش است دیدار ایران – کره جنوبی روز ۲۰ مهر در استادیوم آزادی را با حضور تماشاگر برگزار کند.

فدراسیون فوتبال ایران برای تحقق این مهم به موازات مکاتباتی با کنفدراسیون فوتبال آسیا و هم چنین وزارت بهداشت داشته است که سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرده است می تواند مقدمات حضور ۱۰ هزار تماشاگر به شرط تزریق دوز دوم واکسن کرونا را مهیا کند.

در مصاحبه علیرضا رییسی این چنین آمده بود:«تماشاگران در صورتی که دو دوز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند می توانند در ورزشگاه آزادی حضور یابند. وزارت ورزش درخواست حضور ۵۰۰ هوادار را داده بود اما به وزارت ورزش گفتیم که در صورت تزریق واکسن، زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی ۱۰ هزار نفر می توانند در ورزشگاه حاضر شوند. علاوه بر این درخواست دادیم مدافعان سلامت در اولویت برای حضور در ورزشگاه باشند.»

نکته مهم در این بین راه اندازی سامانه بلیط فروشی این بازی به طور اینترنتی و استعلام تزریق واکسن از سوی کسانی که برای تماشای این بازی اعلام آمادگی می کنند که قرار است این دو موضوع مهم از سوی فدراسیون فوتبال ایران و وزارت بهداشت محقق شود. در صورتی که تضمیمن های لازم از سوی فدراسیون فوتبال و هم چنین وزارت بهداشت برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شود AFC مجوز حضور تماشاگر در بازی ایران – کره جنوبی را صادر خواهد کرد.

هم چنین قرار است برای اولین بار در این دیدار استادیوم آزادی مجهز به تکنولوژی VAR شود.