اتحادیه اروپا: با سلاح‌های مرگبار از اوکراین حمایت می‌کنیم

رئیس شورای اتحادیه اروپا وضعیت در اوکراین را خطرناک خواند و گفت که «اتحادیه اروپا در جنگ با روسیه نیست»، اما از اوکراین با سلاح‌های مرگبار حمایت نظامی می‌کند.

ایسنا نوشت: رئیس شورای اتحادیه اروپا وضعیت در اوکراین را خطرناک خواند و گفت که «اتحادیه اروپا در جنگ با روسیه نیست»، اما از اوکراین با سلاح‌های مرگبار حمایت نظامی می‌کند.

«شارل میشل» رئیس شورای اتحادیه اروپا در مصاحبه با روزنامه فرانسوی «ژورنال دو دی‌مانش» اظهار داشت: «اتحادیه اروپا به هیچ وجه با روسیه در جنگ نیست، بلکه این جنگی است که روسیه علیه اوکراین، کشوری دوست و بسیار نزدیک به اتحادیه اروپا به راه انداخت و به همین دلیل است که ما از اوکراین در همه سطوح حمایت می کنیم».

شارل میشل افزود: «برای روسیه، باوجود وضعیت غم انگیزی که در آن قرار داریم، ما تمام کانال‌های ارتباطی خود را بدون توجه به دشواری و شکننده بودن آن، باز نگه داشته‌ایم، اما در عین حال، به صورت آشکارا از مقاومت اوکراین تا حد امکان حمایت می کنیم».

رئیس شورای اتحادیه اروپا با بیان اینکه اوضاع اوکراین خطرناک است، افزود: «ما باید همه تلاش خود برای تضمین توقف درگیری‌ها و دوری از تشدید جنگ و درگیری را به کار بگیریم».

رجب طیب اردوغان رییس‌جمهور ترکیه امروز با شارل میشل رئیس شورای اتحادیه اروپا درباره حمله روسیه به اوکراین تلفنی گفت‌وگو کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه، در این گفت‌وگوی تلفنی، حمله روسیه به اوکراین و تحولات اخیر مورد بررسی قرار گرفته است.