آخرین قیمت‌ها در بازار میوه و تره‌بار

دارایی نژاد از کاهش قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی نسبت به هفته گذشته در بازار خبر داد.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: دارایی نژاد از کاهش قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی نسبت به هفته گذشته در بازار خبر داد.

 رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: قیمت کنونی اکثر اقلام میوه نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته است و پیش بینی می‌شود که تا پایان ماه نوسانی نداشته باشیم. در حال حاضر هر کیلو سیب قرمز دماوند با اُفت ۵۰۰ تومانی نسبت به هفته قبل ۸ تا ۱۴ هرار تومان و سیب زرد ۸ تا ۱۶ هزار تومان عرضه می‌شود.

دارایی نژاد گفت: قیمت هر کیلو سیب زمینی با اُفت یک هزار تومانی نسبت به هفته قبل ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان است و هم اکنون قیمت هر کیلو گوجه فرنگی با اُفت ۵۰۰ تومانی به ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار تومان رسیده است و همواره پیش بینی می شود که در صورت عدم بارندگی در هفته آینده مجدد، قیمت کاهش یابد.

بر اساس اعلام اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی، قیمت انواع میوه به شرح زیر است؛

نام محصول قیمت هر کیلو
پرتقال شمال ۸ تا ۱۲ هزار تومان
پرتقال جنوب ۲۰ هزار تومان
نارنگی یافا ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان
نارنگی پیچ ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان
کیوی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان
خیار بوته ای ۶ تا ۹ هزار تومان
خیار گلخانه ۱۰ هزار تومان
خرمالو کن ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان
خرمالو شمال ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان

گزارش های میدانی از مغازه‌های سطح شهر حاکی از آن است که هر کیلو نارنگی با نرخ ۱۸ تا ۳۰ هزار تومان، پرتقال ۱۳ تا ۳۰ هزار تومان، سیب زرد ۱۳ تا  ۲۶ هزار تومان، سیب قرمز ۱۲ تا ۲۵ هزار تومان، کیوی ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، موز ۳۲ تا ۳۷ هزار تومان، لیموشیرین ۲۷ تا ۳۵ هزار تومان، خیار گلخانه ۱۳ تا ۱۷ هزار تومان، خیار بوته  ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان و هر عدد آناناس ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان عرضه می شود.

نام محصول قیمت هر کیلو
نارنگی ۱۸ تا ۳۰ هزار تومان
پرتقال ۱۳ تا ۳۰ هزار تومان
سیب زرد ۱۳ تا  ۲۶ هزار تومان
سیب قرمز ۱۲ تا ۲۵ هزار تومان
کیوی ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان
موز ۳۲ تا ۳۷ هزار تومان
لیموشیرین ۲۷ تا ۳۵ هزار تومان
خیار گلخانه ۱۳ تا ۱۷ هزار تومان
خیار بوته ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان

چندی پیش نایب رئیس اتحادیه باغداران اعلام کرد که به رغم سرمازدگی و تگرگ در فصل بهار، اما برآوردها حاکی از آن است که تولید مرکبات نسبت به سال قبل ۱۰ درصد رشد داشته باشد.

بررسی‌ها نشان می دهد که قیمت هر کیلو گوجه فرنگی و سیب زمینی با جابه جایی فصل به ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان هم در مغازه‌های خرده فروشی رسیده که بنابر پیش بینی مسئولان اتحادیه با عرضه انبوه تا حدودی قیمت‌ها کاهش یافته است.

بنابر اذعان مسئولان اتحادیه و قانون اصناف، مغازه داران سطح شهر بر مبنای فاکتور حداکثر مکلف به لحاظ ۳۰ تا ۳۵ درصد سود بر روی اجناس خود هستند.